Дах зроблена своїми руками - інструкція T. R. ishkovcompany
Як зробити дах своїми руками - в цій статті розповім про правильному монтажі простих покрівель в цілому.
Будь-яка покрівля починається з того , що потрібно зняти розміри зі стін і визначитися з висотою гребеня покрівлі , після чого її можна і потрібно спроектувати на папері у вигляді креслення щоб правильно підрахувати кількість необхідних матеріалів , потрібно визначитися яке покриття буде покривати вашу покрівлю , (металочерепиця,бітумна черепиця,композитна черепиця,натуральна черепиця,шифер,керамопласт,модулная черепиця, фальцева покрівля або ж покрівля изприродных матеріалів) адже на сьогоднішній день асортимент покрівельних покриттів настільки різноманітний , що можна легко заплутатися і прийняти неправильне рішення про який надалі можна буде пошкодувати. Раджу максимально серйозно поставитися до вибору покрівельних матеріалів. А можливо ви хочете зробити мансардний поверх?
Насамперед проектуємо покрівлю і представляємо такою , якою хотіли б її бачити . Потрібно вибрати покрівельне покриття яким і буде покрита дах.
Отже план покрівлі готовий з перекриттям визначилися тепер можна приступати до прорахунків:
Розрахунок кроквяної системи даху
– крок крокв може варіюватися від 60 сантиметрів до 1 метра в залежності від того яке покрівельне покриття ви вибрали, наприклад для легкої металочерепиці , композитної черепиці та профнастилу підійде крок крокв з інтервалом в один метр бо як металева черепиця сама по собі дає навантаження на покрівлю до 6,5 кг на метр квадратний площі покриття , в той час як м'яка бітумна черепиця з підсистемою навантажує покрівлю до 30 кг на метр квадратний. Навантаження шиферу становить 18-20 кг на кв. м в сухому стані, але при дощі шифер ще важчає на 10-15 %,Так і чесно сказати шифером робити дах у наш час не варто , якщо невеликий бюджет можна вибрати недорогий профнастил що за підсумками буде набагато краще шиферу.
Керамічна і Цементно піщана черепиця хороший матеріал, але дає навантаження 45 кг на квадратний метр площі тут крок крокв потрібно робити через 500-600 мм відповідно посиливши кроквяну ногу в перерізі до 100 мм*200 мм, у той час як для металочерепиці підійде перетин і 50 мм * 150 мм , 50*200 мм ,але можна і 100 мм * 200 мм
Як правильно зробити дах покрокова інструкція:
1. Армопояс - підготовлену і виставлену в нуль опалубку заливають бетоном з арматурою на ширину несучої стіни заввишки не менше 150 мм , для подальшого монтажу муэрлата покрівлі Анкерними болтами служить основою покрівлі в цілому.
2. Муэрлатную дошку - муэрлат монтують на гідроізоляцію яка розкладена поверх залізобетонного армопояса це , попередньо обробивши деревину антисептичними , протипожежними матеріалами. Зазвичай в армопояс заливають шпильку діаметром від 12 – 24 мм, а в муэрлатной дошці свердлять отвори відповідного діаметра і одягають на шпильки , Дошка закріплюється гайкою з шайбою, можна кріпити і анкерами в бетонний армопояс довжиною 250 мм, 300 мм не раніше сем через 24 доби з дня заливки бетону в опалубку.
3. Кроквяна конструкція дуже важливий аспект покрівлі , адже від того, як крокви виставлені залежить рівність покрівельного покриття. Крокви ставлять таким чином: Якщо це двосхилий покрівля то потрібно ставити першу і останню крокви заздалегідь зібрану за шаблоном , після чого потрібно натягнути шнури по всьому схилу стропилы з інтервалом від 50 см до 1 метра для того щоб бачити площину покрівлі , інші крокви підводити під ці шнури стежачи за тим щоб шнур ніде не стикався з стропилой в зазором від натягнутого шнура 2-3 мм , Крокви монтуються до муэрлату під схил з допомогою цвяха 150-200 мм , спеціальних кріпильних металевих оцинкованих куточків, обов'язкова присутність в кроквяної конструкції покрівельних бантів (коньковий вузол, розпірок і стійок підсилюють несучу здатність всієї покрівлі. Змонтовані кроквяні ноги з'єднуються між собою по діагоналі з боку горища від верхньої частини крайньої стропилы до низу стропилы розташованої в центрі покрівлі і від цієї точки у верхню частину протилежної стропилы (дошкою 25 -30 мм) , такий кріплення надійно закріпить всю конструкцію і вона стане жорсткою. З зовнішньої сторони покрівлі суцільним настилом монтується дошка 25 - 30 мм горизонтальні з'єднання якої повинні знаходиться посередині кроквяної ноги.
4. Гідроізоляція. Змонтовані крокви збивають - зашивають дошкою 30 мм суцільним настилом з зазором між дошками не більше 30 мм на цю дошку якраз і монтується гідробар'єр, супер дифузійна мембрана з низу вгору з перехлестом 100-150 мм Кріпиться контр рейкою 50*30 вздовж кроквяної ноги рекомендовано робити мітки напрямки стропилы в карнизі і коньку щоб змонтувати контр рейку прям до крокві
5. Утеплення покрівлі-пароізоляція мати утеплювача товщиною від 100 мм до 200 мм монтують з горища покрівлі заповнюють в проміжках між крокв максимально щільно щоб тепло не йшло з-під покрівлі , після утеплення монтують пароізоляційну мембрану і зашивають гіпсокартоном ,осп,фанерою,дошкою, і так далі.
6. Монтується решетування кратно кроку черепиці з низу вгору , наприклад для металочерепиці потрібно робити з розбігом 350 мм кратно кроку хвилі черепиці , відрізаємо зайву решетування , попередньо промеряв діагоналі площі покрівлі , після чого відбувається монтаж лобової і торцевої дошки
7. Монтаж водостічної системи наступний крок - Гачки жолоба необхідно кріпити через 50-60 см, для того щоб жолоб був досить міцним, після установки ринви монтують карнизну планку .
8. Приступаємо до монтажу покрівельного покриття , задавши напрям карниза покрівлі шнурівкою або волосінню,після чого монтуємо всі відповідні кровельнве планки і коник. Важливо дотримуватися натягнутого шнура щоб покрівля вийшла рівна і красива.
9. Покрівельна вентиляція : звиси покрівлі обладнуються таким чином, щоб підпокрівельний простір вентилювалися, це відбувається завдяки перфорованим софітів змонтованих знизу і забезпечують приплив повітря в підпокрівельний простір покрівлі
.
Загалом нічого складного Головний навик це відсутність страху висоти, так як висотні роботи виконуються зі страховкою власного життя, тому і такі дорогостоющие.