Літій — іонні акумулятори — Electra
Літій іонний акумулятор великої ємності.
Купити акумулятор літій іонний полімерний можна в нас на сайті
Літій іонний акумулятор великої ємності. Акумулятор літієвий полімерний купити
Літій іонний акумулятор (Li-ion) — тип електричного акумулятора, який знаходить своє застосування як джерело енергії, у сучасній електронній техніці.
Мають велику перевагу перед нікель кадміювими акумуляторами: екологічно безпечні, мають високу питому ємність, здатні працювати за низьких температур. Завдяки цим чинникам їхнє виробництво різко збільшене і купити літій іонні акумулятори стало простіше.
Залежно від електрохімічної схеми літій іонні акумулятори мають такі характеристики:
- Енергетична щільність: 110 - 230 Вт·год/кг
- Внутрішній опір: 5 - 15 МОм/1А·год
- Кількість циклів "розряджання/заряджання" до втрати 20% ємності 1000 — 5000
- Час заряджання: 15 хвилин — 1 година
- Саморозряд: 3% на місяць
- Діапазон робочої температури: -0 +60 градусів.
Переваги літій іонного акумулятора (Li-ion) перед іншими видами акумуляторами:
- немає ефекту пам'яті,
- не вимагає обслуговування,
- низький саморозряд,
- висока енергетична щільність.
Завдяки низькому саморозряджанню та великій кількості циклів заряджання/розряджання, літій іонні акумулятори переважно є альтернативною енергетикою. Зараз li-ion мають високі питомі характеристики: 100-180 Вт·год/кг і 250-400 Вт·год/л. Напруга становить: 3,5-3,7 В. Тому літій іонна батарея може вважатися альтернативою нікель-металгідридної. На сьогодні літій іонний акумулятор забезпечує електромобілю в середньому запас ходу 150-200 км.
Якщо збираєтеся літієвий акумулятор купити, ви маєте знати, що у разі неконтрольованого розряду вони можуть мати коротший термін роботи, ніж інші типи акумуляторів.
До вад Li-ion акумуляторів належить чутливість до перерозряджання й перезаряджання. Але, оскільки литова батарея частіше використовується в інтелектуальних пристроях і компенсується їх зарядним пристроєм, їх електроніка не допускає перезаряджання. А перезаряд складніше контролювати, і це є головною причиною виходу акумулятора з ладу.
У наш час знайти й придбати літій іонні акумулятори просто, хоча ще в 70-х роках вони вважалися досить небезпечними виробами. У 70-х роках 20 століття процес створення літієвих акумуляторів натрапив на труднощі, подолати які вийшло тільки через 20 років.
Після безлічі випробувань у 1980-х роках вдалося встановити, що проблема закручені навколо активності літія. Процеси, що відбуваються під час використання, призводять до бурхливої реакції, яку назвали "вентиляція з викидом полум'я". Тобто, коли споживаний струм досягала максимуму, з акумулятора відбувалося викид полум'я. Через цю нестабільність дослідження зрушилися в бік створення акумулятора з використанням іонів літію. Літій іонні акумулятори безпечні у разі забезпечення правильних режимів розряджання та заряду.